Drugiego listopada ruszyła druga edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji Instytutu Książki, Krakowskiego Biura Festiwalowego i platformy e-bookowej Woblink.com zaproszono 1000 szkół średnich. Akcja trwa  do 30 listopada.

W ramach tego projektu do naszej szkoły trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymali darmowy dostęp do książek w formie e- booka i audiobooka. Projekt został wsparty szeroką kampanią promocyjną, mającą kreować modę na czytanie na FB „Przedsiębiorczość w ZSM- Spółdzielnia Uczniowska VZÓR i ekonomia społeczna”. Zaplanowaliśmy również konkursy, w których do wygrania będą  nagrody dla uczniów szkoły

Facebook

Pani prof. Beata Marciniak jest koordynatorem tej ogólnopolskiej akcji po raz dugi w naszej szkole i wraz z następującymi uczniami –  Ambasadorami akcji w naszej szkole:

 1. MIKOŁAJ WADOWIEC – kl.1T2
 2. BARTOSZ KAWALA- kl. 2T1
 3. WOJCIECH NAPIERAŁA- kl. 4T1
 4. MATEUSZ KUBIAK- kl. 4T1
 5. MATEUSZ KRAWCZAK- kl. 4T1
 6. MATEUSZ WACHOWIAK- kl. 1T1
 7. MATEUSZ WACHOWIAK –kl. 1T1
 8. JAKUB GIEZEK- 2T1
 9. JAKUB JÓZEFIAK- kl. 2T1
 10. MICHAŁ ODOLIŃSKI- kl. 2T1
 11. GRZEGORZ KSIĄŻKIEWICZ- kl. 2T1
 12. KAJETAN BŁASZAK- kl. 1T3
 13. KACPER FLUDRA- kl. 2T4
 14. MAURYCY STĘPA- kl. 2T4
 15. WERONIKA DURA- kl. 3O1
 16. WIKTORIA ANTCZAK- kl. 3O1
 17. DOMINIKA NOWAK- kl. 3O1

promują tę akcję i ideę czytania na FB.

Akcja „Czytaj PL” jest jednym z elementów programu „Kraków Miasto Literatury UNESCO”, za którego realizację odpowiada Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e- booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Zapraszamy do czytania.

 

M.Stępa,K.Fludra #cojaczytam=1

G.Książkiewicz,A#cojaczytam