W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych wspominamy bliskie nam osoby. W tym szczególnym czasie pamiętamy także o tych, dzięki którym dzisiaj możemy cieszyć się wolnością. Dlatego 23 października młodzież naszej szkoły włączyła się w akcję „Dbamy i Pamiętamy”, zaproponowaną przez Miasto Poznań.Jej celem było uporządkowanie mogił bohaterów, którzy oddali życie w obronie ojczyzny. W tym roku, w związku z przypadającą setną rocznicą Powstania Wielkopolskiego, porządkowaliśmy zaniedbane groby Powstańców. Poprzez udział w akcji chcieliśmy zaznaczyć, że patriotyzm to nie tylko wzniosłe czyny, ale także codzienna, rzetelna praca. Świadectwo takiej postawy uczniowie ZSM dają każdego roku, dbając o mogiły w ramach wspólnych działań podejmowanych przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.