Pod tym hasłem w dniach 21 i 22 września w sklepach Biedronka przeprowadzona została wraz z Caritas Archidiecezji Poznańskiej zbiórka żywności, której celem było pozyskanie produktów dla osób starszych, chorych i potrzebujących materialnej pomocy. W tej szczytnej akcji uczniowie naszej szkoły biorą udział już od kilku lat. Także tym razem młodzież ZSM (54 osoby!) w piątkowe popołudnie i w sobotę zbierała ofiarowane produkty. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udało się pozyskać 630 kg żywności.

Ogromne zaangażowanie młodzieży ze Świerkowej w dobroczynną akcję zostało zauważone oraz docenione przez organizatorów wydarzenia. My zaś dziękujemy za poświęcony czas i szczere serce nie tylko uczniom, ale też ich opiekunom – Pani Jadwidze Gębskiej, Panu Wiktorowi Bartoszewskiemu i ks. Krystianowi Gramzie.