Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Zespół Głosu Pokolenia pod honorowym patronatem Wydziału nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego powołał do życia Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Politologii.  Mając na celu edukację młodzieży z zakresu politologii, a także kształtowanie świadomości i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, kierując się przede wszystkim ideą rozpowszechniania wśród młodych ludzi zainteresowania polityką krajową i światową stworzono trzystopniowy konkurs, podczas którego wyłonionych zostanie 30 finalistów, w tym 3 laureatów. Wszystkie etapy przeprowadza organizator.

Miło nam przekazać informację, że pięciu uczniów naszej szkoły, biorących udział w konkursie – Marcel Biliński, Jakub Dzierzkiewicz, Grzegorz Janaszek, Kacper Kowalski i Dawid Marczak z klasy 3PO1 zakwalifikowało się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu. Czekają ich kolejne rozgrywki 8 stycznia 2022 roku.

Tego wielkiego na tym etapie konkursowym sukcesu gratulujemy zarówno uczniom, jak i ich opiekunowi – Pani Profesor Violetcie Lenarczyk.