Trzy zespoły naszej szkoły dostały się do Finału Ogólnopolskiego konkursu „Będę Biznesmenem” i to już jest wielki sukces. Startowali w konkursie:

  1. Kamil Kowalski i Mikołaj Kośmider z klasy 4T1
  2. Piotr Gabruś- Tłoczyński i Remigiusz Górski z klasy 4T1
  3. Filip Bączyk i Mikołaj Wadowiec z klasy 4T2

Wyróżnienie zdobyli: KAMIL KOWALSKI i MIKOŁAJ KOŚMIDER z klasy 4T1, a opiekunem zespołów była Pani prof. Beata Marciniak.

Biznesplan to dokument przedsiębiorstwa zawierający ocenę opłacalności zaplanowanego przedsięwzięcia gospodarczego. Sporządzany na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne przedsiębiorstwa – m.in. w celu pozyskania źródeł finansowania inwestycji. To plan na biznes, w którym jest zawarta przyszłościowa koncepcja rozwoju firmy. Jaki powinien być ten plan? Zazwyczaj odnosi się on do krótko i długoterminowych celów danego przedsięwzięcia i zawiera ich szczegółowy opis. Biznesplan powinien zawierać także analizę możliwości rynkowych oraz środków umożliwiających osiągnięcie założonych celów w konkretnym otoczeniu rynkowym. Próbując w skrócie określić czym jest biznesplan, można powiedzieć, że odpowiada on na cztery główne pytania:

  • Kto zamierza otworzyć własne przedsiębiorstwo?
  • Co jest przedmiotem planowanego przedsięwzięcia?
  • Jak będzie przebiegać jego realizacja?
  • Ile to będzie kosztować?
  • Ile będzie można zarobić na biznesowym przedsięwzięciu?

Większość przedsiębiorców tworzy biznesplan zazwyczaj w fazie planowania rozpoczęcia działalności gospodarczej lub też kiedy zamierza poszerzyć profil swojej działalności.

Uczniowie oprócz profesjonalnie przygotowanego biznesplanu musieli również zaprojektować logo, e- wizytówkę oraz film prezentujący swój biznes.

Wyróżniony zespół zaprojektował:

Logo wyróżnionego zespołu:

E- wizytówka wyróżnionego zespołu:

Link do filmiku wyróżnionego projektu

Wyniki konkursu zostały ogłoszone:

https://www.facebook.com/CDNLeszno/

SERDECZNIE GRATULUJEMY WYRÓZNIONYM UCZNIOM I OPIEKUNOWI.