Rozwój pasji i zainteresowań jest zadaniem każdego człowieka. Powinniśmy odnajdować   w sobie te przestrzenie, w których czujemy się dobrze po to, by za ich przyczyną osiągać sukces. Jedną z dziedzin cieszącą się dużym zainteresowaniem uczniów jest niewątpliwie fotografia. Założona w tym roku szkolnym w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego sekcja fotograficzna rozbudzać ma w naszych uczniach zamiłowanie do fotografii i uczyć ich artystycznego spojrzenia na rzeczywistość otaczającego nas świata. Ma ona również pozwalać młodym ludziom na dobrze rozumianą rywalizację w konkursach fotograficznych. To jest zamysł i cel naszych starań. W tym właśnie duchu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny”. W kolejnej edycji zmagań konkursowych wzięło udział 1400 uczestników. Prace bardzo niewielu z nich zakwalifikowane zostały do pokonkursowej wystawy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w tegorocznej edycji konkursu prace aż czterech naszych uczniów: Marcina Jóźwiaka, Zuzanny Sarnowskiej, Wiktorii Kaczorowskiej i Amelii Gruszczyńskiej, zostały do tej wystawy zakwalifikowane. Świadczy to wyraźnie o tym, że obrany w szkole kierunek funkcjonowania samorządowej sekcji fotograficznej jest właściwy i że warto inspirować młodych do dobrego, twórczego rozwoju.

Pragniemy w tym miejscu pogratulować Marcinowi, Zuzannie, Wiktorii i Amelii rozwoju twórczych pasji oraz faktu docenienia ich prac przez jury konkursowe i jednocześnie życzyć im dalszych sukcesów na polu fotografii. Gratulujemy również ks. Krystianowi, który był opiekunem naszych młodych fotografików.

Link do galerii pokonkursowej