W minionym tygodniu w Zespole Szkół Mechanicznych im. KEN uczniowie klas maturalnych, w ramach doradztwa zawodowego, spotkali się z przedstawicielami Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Pani Joanna Białas Dyrektor Biura Karier oraz pani Marta Wojtaszak Referent Biura Karier przedstawiły ofertę edukacyjną WSPiA skierowaną do przyszłych absolwentów. Kształcenie na tej uczelni daje szeroki wachlarz możliwości rozwoju zawodowego, co w późniejszym czasie pozwoli na wykonywanie interesującej pracy.

Klasy psychologiczno-pedagogiczne i mundurowe miały okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Wskazówek, jak należy postępować z osobami poszkodowanymi
w różnych sytuacjach, udzielili ratownicy medyczni: pani Klaudia Przybysz oraz pan Stanisław Kuhek. Podczas rozmowy z panią Klaudią Przybysz okazało się, że jest absolwentką Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN. Uczniowie mogli też porozmawiać z ratownikami w jaki sposób dbać
o zdrowie.

Oba spotkania upłynęły w miłej atmosferze. Dziękujemy przedstawicielom WSPiA za przybycie, a pani Agnieszce Nowakowskiej za ich zorganizowanie.