Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu I Live by the Sea International Youth Photo and Film Contest jego celem było rozpowszechnianie wiedzy na temat środowiska morskiego i kwestii jego ochrony, poczynając od rodzimego Bałtyku po wszystkie morza i oceany. Niezależnie od tego jak daleko od morza żyjemy, obok plaży czy daleko w górach, wywieramy na nie wielki wpływ. To od nas zależy, czy stworzymy pozytywny związek z morzem, czy mamy na nie wpływ negatywny.

Podstawowym celem tego międzynarodowego konkursu było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży z całego świata, dotyczącej spraw morza, problemów związanych ze zmianą klimatu oraz nadmierną eksploatacją akwenów morskich przez człowieka.

Prace konkursowe zdjęcie, film plus opis w języku angielskim przyjmowane były w czterech kategoriach wiekowych.

Wszystkie prace zostały zweryfikowane przez Międzynarodowe Jury Konkursu, składające się ekspertów reprezentujących różne dziedziny sztuki i nauki.

Konkurs został partnerem Organizacji Narodów Zjednoczonych w projekcie United Nations Ocean Decade of Science for Sustainable Development. Najlepsze zdjęcia, filmy i historie zostaną zaprezentowane w ramach obchodów EU4Ocean Światowego Dnia Oceanów 2021.

Tym bardziej miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji, w której udział wzięła rekordowa ilość uczestników z 15 krajów świata, aż czworo naszych uczniów, w swoich kategoriach wiekowych, uzyskało tytuł zwycięzcy. Są to:

  • Marcin Jóźwiak, uczeń klasy 1O2,
  • Maria Jaroń, uczennica klasy 2GO1,
  • Wiktoria Gołębiowska, uczennica klasy 2GO3,
  • Mikołaj Miłostan, uczeń klasy 4T3.

Cieszy nas fakt, że prace naszych podopiecznych zostały docenione przez międzynarodowe jury. Marcinowi, Marii, Wiktorii i Mikołajowi serdecznie gratulujemy sukcesu i zachęcamy ich do dalszego rozwoju swoich fotograficznych pasji. Wszystkich naszych uczniów zachęcamy do brania udziału w kolejnych zmaganiach konkursowych.

Opiekunem naszych uczniów w ramach konkursowych zmagań był ks. Krystian.