Powstanie Wielkopolskie konkurs (2)W czwartek, 11 stycznia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…”

Konkurs ten organizowany jest przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu już po raz szesnasty i ma na celu propagowanie wiedzy i pamięci o Powstaniu Wielkopolskim. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Wielkopolski. Uznawany jest za jeden z trudniejszych konkursów historycznych w Poznaniu, a nasza młodzież zdobywa w nim regularnie tytuły finalistów i laureatów. W bieżącym roku szkolnym do etapu szkolnego przystąpiło 15 uczniów, a do finału zakwalifikowała się najlepsza piątka: Jan Rosocki z klasy 202, Jakub Siedlecki i Bartosz Czarnecki z klasy 102, Paweł Burkiciak z klasy 1T3 oraz Maria Neugebauer z klasy 204.

Finalistom serdecznie gratulujemy i trzymamy za nich kciuki podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się już 20 marca!

Uczniów merytorycznie do konkursu przygotowywały panie Marzena Olejniczak oraz Agata Przybylak i one również odpowiadały za organizację etapu szkolnego. Teraz, wspólnie z uczniami, skupią się na przygotowaniach do wielkiego finału!

Powstanie Wielkopolskie konkurs (1) Powstanie Wielkopolskie konkurs (3) Powstanie Wielkopolskie konkurs (4) Powstanie Wielkopolskie konkurs (5)