ztfRozwój pasji i zainteresowań jest zadaniem każdego człowieka. Winniśmy odnajdować w sobie te przestrzenie, w których czujemy się dobrze po to, by za ich przyczyną osiągać dobrze rozumiany sukces. Jedną z nich jest niewątpliwie fotografia. Założona w ramach działania Samorządu Uczniowskiego sekcja fotograficzna rozbudzać ma w naszych uczniach zamiłowanie do fotografii i artystyczne spojrzenie na rzeczywistość otaczającego nas świata. Ma ona również pozwalać młodym na dobrze rozumianą rywalizację w konkursach, o tym właśnie charakterze. To jest zamysł i cel naszych starań. W tym właśnie duchu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Zdjęcie Roku 2023”.

Cieszy nas fakt, że w tegorocznej edycji konkursu prace dwóch naszych uczennic: Zuzanny Sarnowskiej i Aleksandry Araszkiewicz zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Pokazuje to wyraźnie, że obrany w szkole kierunek funkcjonowania samorządowej sekcji fotograficznej jest właściwy i że warto inspirować młodych do dobrego, twórczego rozwoju.

Pragniemy w tym miejscu pogratulować Zuzannie i Aleksandrze oraz ich opiekunowi Księdzu Krystianowi, przede wszystkim rozwoju twórczych pasji, faktu dostrzeżenia  prac przez jury konkursowe i jednocześnie życzyć dalszych sukcesów na tym właśnie polu.