Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 402 Zuzanna Sarnowska i Marcin Jóźwiak zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego IV edycji Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia.

Tegoroczną edycję konkursu ogólnopolskiego wspierają: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Naczelna Rada Adwokacka, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu upoważniony do reprezentowania w tej sprawie całego sądownictwa administracyjnego oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM.

W pierwszym etapie olimpiady w Polsce wzięło udział 65 szkół i 591 uczniów, co, jak określił sam organizator, jest rekordowym wynikiem. Regulamin pozwala na zakwalifikowanie do II etapu od 80 do 100 osób. W tym przedziale wyróżnić można 89 osób, które zdobyły co najmniej 17 punktów na 30 możliwych.

Wśród 89 zakwalifikowanych uczestników Marcin Jóźwiak znalazł się na 3 miejscu, Zuzanna na 4 miejscu.

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom i trzymamy kciuki za ich kolejne zmagania konkursowe na etapie wojewódzkim olimpiady.

Opiekunem tegorocznych maturzystów jest Pani Profesor Violetta Lenarczyk.

wyniki etap wojewodzikwyniki etap wojewodzik2