Spotkanie z technikiem kryminalistyki (3)16 maja kadeci klas 1O3 i 3O3 o profilu policyjnym uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach przeprowadzonych przez technika kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu sierż. Dominikę Cholewińską. Dominika jest absolwentką naszej szkoły i od najmłodszych lat marzyła o tym, aby wstąpić do Policji. Aby spełnić swoje marzenia, wybrała ZSM na Świerkowej i klasę o profilu policyjnym. Teraz ma pewność, że to był najlepszy wybór, gdyż zdobyta tutaj wiedza i umiejętności pozwoliły jej na szybkie przejście rekrutacji oraz wstąpienie do służby. Wkrótce spełniła kolejne marzenie i została technikiem kryminalistyki. Pracuje na tym stanowisku już od 3 lat. Dziś po raz kolejny z wielkim entuzjazmem, zaangażowaniem i profesjonalizmem opowiadała o specyfice swojej służby oraz odpowiadała na szereg pytań i wątpliwości. Kadeci mogli samodzielnie ujawniać i zabezpieczać ślady linii papilarnych na różnych przedmiotach czy pobierać odciski palców swoim kolegom. Może entuzjazm pani sierżant udzieli się także im?

Spotkanie z technikiem kryminalistyki (2)Spotkanie z technikiem kryminalistyki (1)