We wtorek, 4. października br. w kompleksie sportowym Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Wiankowej na Golęcinie, młodzież z poznańskich szkół ponadpodstawowych wzięła udział
w zawodach lekkoatletycznych w ramach Licealiady.

W zawodach tych, już po raz drugi, wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych
im. Komisji Edukacji Narodowej.  Członkowie naszego ponad trzydziestoosobowego teamu stoczyli zaciętą walkę o jak najlepsze miejsce wśród sportowców poznańskich szkół. Efektem tych zmagań jest 6 miejsce naszej reprezentacji dziewcząt wśród 31 zespołów uczestniczących w Licealiadzie oraz 10 miejsce reprezentacji chłopców wśród 32 zespołów męskich. Należy nadmienić, że w ubiegłym roku nasi reprezentanci zajęli odpowiednio 13 i 20 miejsce.

Największym osiągnieciem może poszczycić się uczeń Paweł Knut. Wywalczył srebrny medal
w konkursie rzutu oszczepem chłopców, uzyskując rezultat 36,98m. Piąte miejsce zajął Szymon Kubiak pchając kulę na odległość 10,35m. Również na piątym miejscu, z rezultatem 2:23,07, sklasyfikowano naszą sztafetę „szwedzką” w składzie: Dominik Bagrowski, Filip Gierek, Kacper Stokowski i Paweł Knut. Na szóstym miejscu znalazł się Aleks Zajdel skacząc wzwyż 1,50m,  7 miejsce w skoku w dal zajął Filip Gierek .uzyskując wynik 5,14m a 9 miejsce w rzucie oszczepem (26,27m) wywalczył Kacper Szpara.

Wśród dziewcząt, czwarte miejsce w konkurencji pchnięcie kulą zajęła Alicja Betz uzyskując rezultat 8,50m, 6 i 7 miejsce w rzucie oszczepem zajęły: Amelia Pecolt (17,65m) i Zuzanna Sarnowska (17,58m). 2:58,43 wystarczyło do Karolinie Staniszewskiej do zajęcia 8 miejsca w biegu na 800m a 10 miejsce w biegu na 400m zajęła Dominika Szymczak (77,73s). 9 i 11 miejsce zajęły w skoku wzwyż Julia Jóźwiak (1,20m) i Joanna Liszowska (1,15m).

Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze sportowej rywalizacji. Jesteśmy dumni z postawy naszych reprezentantów. Brawo! Brawo! Brawo!!!