O wyrażaniu siebie za pomocą fotografii pisaliśmy już wielokrotnie. To ona pozwala na ukazywanie innym własnego postrzegania świata za pomocą tego środka wyrazu. Daje ona również młodym fotografom szansę na rozwój własnych pasji i zainteresowań i staje się inspiracją do poszukiwania kolejnych artystycznych ujęć tematu. Tym razem tą właśnie drogą pragniemy poinformować o wielkim sukcesie naszych uczniów w XIII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym organizowanym pod patronatem Sejmu RP i jego Marszałka Pani Elżbiety Witek. Konkurs ten skupił w kolejnych edycjach wielu młodych fotografów, którzy biorąc w nim udział zaproponowali innym własną fotograficzną wizję postrzegania świata. W tegorocznej edycji w zmaganiach konkursowych udział wzięło wielu młodych fotografów. Z Ich grona jury konkursowe, w skład którego wchodzili profesorowie Łódzkiej Szkoły Filmowej, wyłoniło zwycięzców i laureatów.

Z wielką przyjemnością informujemy, że w swoich kategoriach wiekowych Wiktoria Kaczorowska nasza absolwentka z kl. 3GO3 odniosła zwycięstwo, a Marcin Jóźwiak uczeń kl. 2O2 zdobył miejsce trzecie.

To naprawdę wielki sukces naszych uczniów tym bardziej, że tegoroczna edycja tego międzynarodowego konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Cieszy nas fakt, że powołana do istnienia Sekcja Fotograficzna działająca przy Samorządzie Uczniowskim skupia osoby tak bardzo zainteresowane fotografią, jako środkiem artystycznego wyrazu.

Marcinowi i Wiktorii gratulujemy życząc kolejnych sukcesów. Gratulujemy też Księdzu Krystianowi opiekunowi uczniów.

 

Created with GIMP