Z ogromną radością informujemy o kolejnym już sukcesie naszej absolwentki – uczennicy WIKTORII NOWICKEIJ z klasy 3GO1, która wzięła udział w kolejnej XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret 2022 i zdobyła wyróżnienie i możliwość odbycia finansowanych zajęć w szkole fotografii.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest firma Cool Pics z siedzibą w Brukach Unisławskich. Patroni medialni i sponsorzy to firmy: Profoto, Canon, Hasselblad, dCamera.pl, Foto-konkursy.info, Konkursykreatywne.pl, Maxmodels.pl, Aktualnekonkursy.pl, Fotografika.

Konkurs tematycznie dotyczył portretu w szerokim rozumieniu tego słowa, a technika nadsyłanych prac była dowolna. W konkursie wzięło udział 10 338 autorów!
Mamy już pierwsze decyzje dotyczące wyróżnień uczestników, którzy będą mieli
szansę wejść na wyższy poziom fotografii dzięki profesjonalnej opiece najlepszych specjalistów w branży:
 www.fotografika.edu.pl/wykladowcy Do tej pory Jury wyróżniło 23 autorów, prace nadal trwają.

Organizator oceniając nadesłane prace naszej uczennicy Wiktorii napisał:

Zatrzymaliśmy się na dłuższy moment przy Pani pracach. Podoba nam się szara, złamana

kolorystyka w 4.jpg, fotografia przez szkło podkreśla faktury, w połączeniu z kroplami

wody dodaje klimatu. Bardzo spodobał nam się obraz w bliskim kadrze na DSC_0915.jpg,

super wybrzmiewa tu spojrzenie modelki, kolory, sama kompozycja. Jest tutaj sporo onirycznego klimatu, poruszania się na granicy snu i jawy. Ładną kontynuacją jest DSC_0960.JPG.

Zwróciliśmy również uwagę na portrety w monochromie DSC_1090.jpg oraz DSC_1109.jpg.

Umiejętnie wykorzystuje Pani potencjał jaki daje praca w czerni i bieli skupiając się na

kierunkach światła, kontrastach i pracy z modelką. Dobrze wybrzmiewają tutaj jej emocje, dodają narracji do zdjęcia.

Technicznie są przestrzenie wiedzy do odkrycia przed Panią – warto, aby pracowała
Pani nad samym przygotowaniem do sesji, poszerzała sposoby myślenia o pracy ze światłem, poszerzała inspiracje i wiedzę techniczną. Wskakując na wyższy poziom fotografii, będzie miała Pani szansę sprawniej realizować swoje pomysły. Z całą pewnością warto, aby pracowała Pani nad postrodukcją, rozwijała pracę z kolorem, tonami, kontrastem – są na to określone techniki. Dziś postprodukcja zdjęć rozwija się w stronę naturalności, analogowych estetyk i detali w skórze – warto nad tym pracować i czasami z tego korzystać.

Im więcej wiedzy, tym więcej przyjemności

Chcemy Panią zainspirować i pokazać kilka dobrych źródeł, z których może Pani czerpać inspirację. Warto, aby poznała Pani światowe agencje skupiające doświadczonych i pomysłowych fotografów. W szkole będzie miała Pani szansę odkrywać i poznać różne style pracy ze światłem, tych i wiele innych fotografów wykładowcy będą omawiać, również pod kątem techniki pracy. Na pewno królem inscenizacji jest Tim Walker, którego może już Pani kojarzyć: www.timwalkerphotography.com – ta pomysłowość, może dać Pani spor energii.

Na koniec tej pięknej wyprawy chciałbym, aby zobaczyła Pani portrety Fergus Padel:

www.ferguspadel.com – mam nadzieję, że będziemy mieli okazję o nich porozmawiać, a jest tu o czym mówić.

Ma Pani talent i warto o niego zadbać bez względu na to, czy myśli Pani o fotografii jak o hobby, czy pracy komercyjnej, uporządkowana wiedza daje satysfakcję i pewność siebie w fotografii, a to podstawa do działania — warto o to dbać dla swojego samopoczucia i dla rozwoju.

Jury postanowiło Panią wyróżnić, docenić talent i dotychczasową pracę – sporo jej Pani już sama włożyła. Sądzimy, że Pani umiejętności i świadomość pozwolą Pani dobrze skorzystać ze szkoły i wziąć sporo dla siebie.

Aby Panią zmotywować i zachęcić do działania, przyznaliśmy Pani 750 złotych
zniżki na udział w 1 semestrze szkoły fotografii online organizowanym przez szkołę
artystyczną Fotografika – pod linkiem znajdzie Pani więcej informacji na temat szkoły:
www.fotografika.edu.pl/kurs/szkola-fotografii-online-semestr_01

1 semestr po zniżce będzie kosztował Panią 749 zł – sponsorzy pokrywają ponad 50% kosztów. Zajęcia rozpoczną się 1 czerwca 2022.

Ucząc się od najlepszych, będzie miała Pani okazję poznać nowe techniki pracy ze światłem,

nauczy się Pani jeszcze lepiej wykorzystywać wiedzę w pracy z modelami i pozna zasady działania rynku fotograficznego. Realizując ciekawe zadania i konsultując je z profesjonalistami, rozwinie Pani warsztat i wzbogaci swoje portfolio. Dzięki 4 miesiącom regularnych zajęć online wzbogaci Pani swój język fotografii

i poczuje się pewniej ze swoją wiedzą i pasją. Widzimy potencjały, które może Pani odkryć. Będzie miała Pani szansę wzbogacić zdolność opowiadania historii za pomocą fotografii – mocna narracja to fundamentem sztuki.

Gratuluję!  Trzymam kciuki, mam nadzieję, że widzimy się niebawem!

Edukację czas zacząć!

Czekam na wieści od Pani

Gratulujemy naszej tegorocznej absolwentce wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym oraz możliwości uczestniczenia w profesjonalnych zajęciach szkoły fotografii już od czerwca 2022 roku i równocześnie dziękujemy opiekunowi Pani Profesor Violetcie Lenarczyk.

signature_1005655895

www.todobrykonkurs.pl

cid98242*image001.png@01D8442C.AD7363E0