Miło nam poinformować, że uczeń  klasy 3PO4 Igor Marchewka  zakwalifikował się do finału regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Nasza Ziemia”, którego organizatorem jest Państwowy Instytut Geologiczny i oddziały regionalne PIG. Tegoroczna XXIII edycja tego konkursu odbywa się pod hasłem „ENERGIA DRZEMIĄCA W SKAŁACH”.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowywać wypowiedź pisemną na jeden z trzech podanych tematów. Praca Igora, napisana pod opieką merytoryczną nauczycielki geografii p. Jadwigi Gębskiej, zachwyciła jury. Igor napisał esej o wykorzystaniu złóż węgla i ropy naftowej pt. „Czarne złoto czy czarna rozpacz?” Wykazał się nie tylko umiejętnością pozyskiwania encyklopedycznych wiadomości zdobywanych z różnych źródeł, ale przedstawił też ich interpretację oraz własną opinię na temat zysków i strat świata, związanych z wykorzystania złóż tych kopalin. 31 maja przed Igorem jeszcze etap testowy, decydujący o tym, które miejsce zdobędzie.

Trzymamy kciuki za Igora !!!