W XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, uczeń naszej szkoły, Krystian Piechocki z klasy 3GO3, zajął 9. miejsce, uzyskał tytuł finalisty i zdobył indeks tej wyższej uczelni. W konkursie zmierzył się z wieloma maturzystami z całej Polski z klas o profilu policyjnym.

Celem tej olimpiady jest zachęcenie młodzieży szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo.
Pierwszy etap to napisanie rozprawki na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatorów. Krystian wybrał temat “Handel ludźmi – zagrożenie XXI wieku”. Kolejnymi etapami są test wiedzy oraz egzamin przed komisją i odpowiadanie na wylosowane przez siebie pytania.30 uczestników, którzy zostali zakwalifikowani przez ekspercką komisję, musiało wykazać się wiedzą na temat prawa policyjnego i prawa ogólnego oraz zagadnień z wiedzy o społeczeństwie. W tym roku, ze względu na obostrzenia covidowe, wszystkie etapy odbyły się on-line.
Krystianowi gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy dalszych sukcesów w realizacji życiowych celów.
Opiekunami merytorycznymi Krystiana byli nadkomisarz Artur Błaszak oraz panie profesor Małgorzata Sargialis – Wojewódzka oraz Violetta Lenarczyk.