„Paczuszka dla Maluszka” to ogólnopolska inicjatywa Fundacji Małych Stópek. Jej zamysłem jest całoroczne wsparcie miejsc takich jak Domy Dziecka, Hospicja Dziecięce, Domy Interwencji Kryzysowej i Pogotowia Opiekuńcze. Te szczytne działania są możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu twórców Fundacji i rzeszy wolontariuszy, ludzi o wielkiej wrażliwości serca otwartego na potrzeby najmłodszych, bardzo potrzebujących pomocy.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że w tym roku tę szlachetną inicjatywę wsparli także uczniowie naszej szkoły. W okresie Adwentu zbierali dla dzieci środki pielęgnacyjne, które, po uzgodnieniu z Fundacją, przekazane zostały do Poznańskiego Pogotowia Opiekuńczego. Dodatkową potrzebą zgłoszoną przez tę instytucję było nowe żelazko parowe, które pomóc ma w codziennym funkcjonowaniu domu. Miło nam poinformować, że i tę potrzebę udało nam się zaspokoić, czyniąc los dzieci z Pogotowia choć odrobinę lepszym.

Dlatego chcemy w tym miejscu bardzo podziękować Wam, naszym uczniom, za wszelkie ofiarowane produkty i za to, że los najmłodszych jest dla Was naprawdę ważny. Dziękujemy za pamięć i troskę o tych, dla których Święta nie będą do końca szczęśliwe. Dziękujemy Wam za to, że choć odrobinę uczyniliście je lepszymi. Pragniemy w tym miejscu podziękować także ks. Krystianowi za zorganizowanie zbiórki na terenie szkoły i jej koordynację we współpracy z Fundacją Małych Stópek.