Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

Wyjazd do Drezna

« powrót

17.12.2013

        Organizowanie wycieczek szkolnych w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia stało się tradycją Świerkowej. W tym roku, 17 grudnia, wyruszyliśmy do Drezna – miasta królewskiego, z wielowiekową tradycją.

      Ponieważ pogoda sprawiła nam wyjątkową niespodziankę w postaci pięknego, słonecznego dnia, mogliśmy rozpocząć zwiedzanie Drezna od spaceru wokół pałacu Zwinger. Następnie skierowaliśmy się na Plac Teatralny, by podziwiać gmach Opery Zeppera oraz sąsiadujący z nim Hofkirche. Stamtąd już o krok znajdował się Resident Schloss – dawna siedziba władców Saksonii z dynastii Wettynów. Podczas spaceru cały czas towarzyszyła nam świąteczna muzyka, wykonywana na żywo przez artystów, których spotkać można w Dreźnie niemalże na każdym kroku. Miasto to znane jest nie tylko z licznych zabyków, ale też wystaw czy koncertów. Zachwyciła nas Akademia Sztuk Pięknych i Albertinum, które szczyci się zbiorami współczesnego malarstwa. My jednak postanowiliśmy zwiedzić Galerię Obrazów Dawnych Mistrzów, której międzynarodowa renoma opiera się m.in. na takich arcydziełach, jak: „Madonna Sykstyńska” Rafaela, „Śpiąca Wenus” Giorgionego, „Dziewczyna czytająca list” Vermeera, a także słynne dzieła innych mistrzów: Rubensa, Rembrandta, Tycjana, van Eycka czy Canaletto. Kolekcja, w której zgromadzono tyle nieprzeciętnych obrazów, stanowi jedną z najwspanialszych na świecie. To była dla każdego z nas prawdziwa, duchowa uczta, zaś pasja, z jaką Pan profesor Piotr Paraniak interpretował wybrane dzieła, sprawiła że wizyta w Galerii wywarła niezapomniane wrażenie.
     Kolejnym punktem programu naszej wycieczki był pobyt na Weinchmarkt – tradycyjnym, świątecznym jarmarku, w Dreźnie – jednym z najstarszych w Niemczech. Nastrój świąt jest tu wszechobecny, nic więc dziwnego, iż udzielił się także nam. Teraz tylko….musimy zaplanować następny, bożonarodzeniowy wyjazd. Może do Poczdamu? W Berlinie już bliśmy.

Do wakacji pozostało:
116
23
14


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci