Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

Z mandatem w ręku – 10 radnych ZSM im KEN na II Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego „Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie w XXI w”

« powrót

14.05.2018

 W dniu 26 kwietnia 2018 pięć zwycięskich zespołów z naszej szkoły w składzie Robert Skibiński i Krzysztof Tatarynowicz z klasy 203, Agnieszka Patecka, Leopold Martin z klasy 204, Kacper Ławniczak, Patryk Zadroga reprezentujący klasę 2T3 oraz Robert Herbowski, Dawid Czernicki, Joanna Andrzejczak, Tomasz Pawlak z klasy 3T3 uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego "Marzenia Wielkopolan o wolnej Polsce. Jak uczcić stulecie odzyskania niepodległości." 

 Miło nam poinformować, że nasze zwycięskie drużyny reprezentowały miasto Poznań. W ramach podejmowanych działań konkursowych uczniowie mogli przyjrzeć się pracy samorządowca, czynnie wcielając się w jego rolę - pełniąc mandat radnego II Młodzieżowego Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. W Sesji udział wzięło 81 młodzieżowych radnych z całego województwa, którzy zostali podzieleni na cztery komisje - gospodarki, upamiętniania czynu powstańczego, kultury oraz samorządową. Pracowali pod okiem wymagających, ale i wspierających mentorów – radnych wojewódzkich oraz opiekunów – pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Młodzież miała możliwość sformułowania postulatów w zakresie form obchodzenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie i wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Zwieńczeniem sesji było przyjęcie wypracowanych podczas obrad komisji postulatów, składających się na uchwałę SMWW wypracowanych na sesji pt. „Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie w XXI w. ”.

 Udział naszych uczniów w obradach sejmiku był następstwem ich wygranej w poprzednim etapie konkursu, a ich pomysły dotyczące uczczenia stulecia odzyskania niepodległości zyskały zainteresowanie radnych miasta, którzy z ciekawością słuchali propozycji przyszłych policjantów i strażaków, zapisując jednocześnie te najbardziej kreatywne.

 Wyróżnionym uczniom życzymy dalszych sukcesów, doświadczeń i pomysłów w ich osobistej przyszłej działalności samorządowej, a opiekunom Violetcie Lenarczyk, Beacie Marciniak i ks. Krystianowi Gramzie gratulujemy.

Galeria


Do wakacji pozostało:


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci