Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

Uroczystość pożegnania absolwentów 2018

« powrót

14.05.2018

 27 kwietnia 2018 roku na długo pozostanie w pamięci dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów naszej szkoły. W tym dniu, dokładnie o godz.9.00 odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów kolejnego rocznika uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych. Tym sposobem pokonali oni kolejny etap edukacji w swoim życiu.

Podczas oficjalnej części uroczystości, prowadzonej przez Weronikę Durę z klasy 2O1 i Kamila Rusiaka z klasy 3T4, jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Nawojczyk. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim absolwentom za godne reprezentowanie szkoły, kilkuletni wkład w budowanie dobrego imienia ZSM. Podkreśliła także, że każdy absolwent – niezależnie od tego, jakie wyniki w nauce udało mu się osiągnąć – wpisał się w historię naszej szkoły. Złożyła im także życzenia powodzenia w dalszym życiu, realizacji planów i pomyślnego zdania egzaminów maturalnych i zawodowych.

Słowa pożegnania skierowane do starszych kolegów wygłosiła także przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego Adrianna Jastrzębska, która w imieniu uczniów klas młodszych obiecała trzymać kciuki za absolwentów i wyraziła nadzieję, że zawarte w szkole przyjaźnie przetrwają próbę czasu. W imieniu wychowawców z tegorocznymi absolwentami pożegnała się także pani Dorota Janicka. W swoim wystąpieniu podziękowała im za wspólnie spędzony czas, a życząc szczęścia w życiu poza murami Świerkowej, poprosiła, aby nie zapominali,

że zawsze będą tu mile widziani. Nie zabrakło również wzruszającego momentu, kiedy głos zabrała Katarzyna Kalwarczyk z klasy 3O4. W imieniu wszystkich absolwentów pożegnała się z gronem pedagogicznym, podziękowała nauczycielom oraz rodzicom za trud i okazaną pomoc.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem.

Uczniowie, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce oraz laureaci konkursów i zawodów sportowych, zostali obdarowani nagrodami książkowymi. Także zaproszeni goście docenili starania i osiągnięcia maturzystów naszej szkoły - wyróżniającym się uczniom wręczono nagrody ufundowane przez rektorów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Docenieni zostali również rodzice absolwentów – Pani Dyrektor podziękowała im za trud włożony w wychowanie uczniów i współpracę w realizacji planu wychowawczego szkoły. Wręczyła także listy gratulacyjne rodzicom tych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. W imieniu rodziców kilka serdecznych słów pod adresem absolwentów i nauczycieli wygłosił przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Drwęski. Oficjalna część absolutorium zakończona została wręczeniem uczniom certyfikatów ukończenia klas policyjnych, sportowo-obronnej oraz psychologiczno-pedagogicznej.

„Do zobaczenia w dorosłym życiu na innej drodze, na innym szlaku” – takie poetyckie pożegnanie mogli usłyszeć absolwenci podczas krótkiej części artystycznej, na którą składały wiersze recytowane przez naszych młodych artystów z kółka teatralnego oraz piosenki wykonane przez szkolny zespół muzyczny. Szczególne emocje wywołał krótki film – wywiad z absolwentami opowiadającymi o swoich dobrych i mniej radosnych chwilach na Świerkowej. Ten dowcipny, słodko-gorzki dokument stworzył uczeń klasy 4T1 Bartosz Rachubiński.

Wszystkim absolwentom pozostaje życzyć szczęścia w dorosłym życiu i powodzenia na majowych egzaminach!

G A L E R I A


Do wakacji pozostało:


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci