Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 

 

Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

Inauguracja roku szkolnego

« powrót

06.09.2017

 Dnia 4 września 2017 roku o godzinie 9.00 w budynku Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uroczystości na boisku szkolnym poprzedziła msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wywieszenia flagi narodowej i odśpiewania “Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Nawojczyk, która powitała przybyłych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości – w paru zdaniach przypomniała o celach edukacji, panujących w ZSM zasadach i zmotywowała do aktywnej działalności na rzecz szkoły, udziału w konkursach i olimpiadach. Ciepło przywitani pierwszoroczniacy zostali zaproszeni do zadomowienia się w społeczności szkolnej, a maturzyści ostrzeżeni o znaczeniu najbliższych miesięcy.

Jednym z ważniejszych punktów przemowy Pani Dyrektor była troska o sprawy bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły i w jej pobliżu. Jest to wyjątkowo istotne szczególnie ze względu na remont budynku B, przez co niektóre lekcje klas drugich liceum oraz trzecich technikum odbędą się w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii przy ul. Grabowej.

Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

Galeria


Do wakacji pozostało:
32
9
58


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci