Jesteśmy też na:
61 8 32 19 49
zsm@poznan.interklasa.pl
Dowiedz się więcej:

 


Projekty unijne:
Pozycjonowanie stron www

Akcja prewencyjna kadetów ZSM i Policji

« powrót

27.12.2016

 5 grudnia br. policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań Wilda i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz  z uczniami klasy 1o4 Zespołu Szkół Mechanicznych -  Mają Malinowską i Kamilem Graszą oraz pracownikami PKP przeprowadzili na terenie Dworca Głównego PKP w Poznaniu działania  prewencyjne, podczas których ostrzegano przed oszustwami na szkodę osób starszych.

Akcja polegała na  wręczaniu przechodniom ulotek  informacyjnych  o najczęstszych metodach stosowanych przez oszustów, dokonujących przestępstw na szkodę seniorów, ze szczególnym uwzględnieniem oszustw na tzw. „legendę”.  Podczas rozmów z napotkanymi osobami zachęcano także do korzystania z aplikacji Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas działań rozwieszono plakaty zawierające informacje o tym, w jaki sposób postępują przestępcy oraz jak się przed nimi ustrzec. Przeprowadzona akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej cieszy nas fakt, że uczestniczyli w niej także uczniowie z ZSM i w ten sposób mają też swój udział w walce z przestępczością.

Galeria i relacja z akcji na stronie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu


Do wakacji pozostało:
149
22
41


Ochotnicza straż pożarna


Imprezy dla dzieci