Dziennik | Plan lekcji | Kontakt

PO WER

 

Projekt „Europejski staż szansą dla ucznia ZSM” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

ZSM zrealizowała kolejny program dający szansę uczniom wszystkich profili Technikum Mechanicznego na wzięcie udziału w czterotygodniowym stażu w Niemczech!

Projekt pod tytułem “Europejski staż szansą dla ucznia ZSM”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Unii Europejskiej, realizowany był na zasadach Programu Erasmus+. Staże zagraniczne odbyły się na przełomie maja/czerwca 2017 oraz w październiku 2017 roku.

Projekt skierowany był do uczniów wszystkich kierunków Technikum Mechanicznego w Poznaniu. W ciągu dwóch lat zaplanowano wyjazd 40 uczniów na 4-tygodniowy staż w Niemczech.

Celem projektu był rozwój zawodowy uczniów oraz podniesienie szansy na zatrudnienie poprzez kształcenie specjalistycznych umiejętności i doskonalenie kompetencji językowych, a także wprowadzenie do programu nowych narzędzi i metod nauczania według standardów europejskich.

Pokazujemy zdjęcia z pobytu obu grup na stażu.

 

P R E Z E N T A C J E

1. PO WER

2. Gläserne Manufaktur DE