Dzień 14 lutego kojarzony jest przez wszystkich ze wspomnieniem Świętego Walentego i przeżywanymi w tym dniu Walentynkami. Obchodzony jest on w duchu życzliwości wobec osób, które kochamy, lubimy i obdarzamy naszą sympatią. Piękną ideą tego święta jest to, że właśnie w Walentynki osoby nam bliskie obdarowujemy symbolicznymi walentynkami, które są wyrazem naszej pamięci o nich. Tradycją naszej szkoły jest coroczny, okolicznościowy event z okazji tego dnia. Organizowany na terenie szkoły wpisuje się on w tradycje związane z Walentynkami.

            Okres pandemii, zamknięcie budynków szkół i potrzeba izolacji społecznej spowodowały, że nie możemy w tym roku świętować Walentynek w tradycyjnej formie. Postanowiliśmy jednak zachować tradycję naszej szkoły i przenieść to wydarzenie do Sieci. Dzięki kreatywności naszych uczniów powstały okolicznościowe kartki z życzeniami, wysłane następnie w ramach „Poczty walentynkowej” do osób, które w tym dniu pozostają w naszej pamięci. Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie nie zapomnieli o swoich nauczycielach, wychowawcach i pracownikach szkoły.

            W naszym zamyśle tegoroczne Walentynki mają jednak swój dodatkowy, naddany sens. Połączone zostały bowiem one z realizowanym w naszej szkole projektem „Drugie Życie”. Przypomnijmy, że jest to społeczna kampania, której celem jest wzrost świadomości społecznej na tematy związane z transplantacją i popularyzacja „Oświadczenia Woli”, będącego dobrowolną zgodą osoby na pobranie jej narządów po śmierci.

            Dlatego też tegoroczna walentynka miała charakter bardzo symboliczny. Kojarzony z Walentynkami motyw serca umieszczony został na ludzkiej dłoni, a w jego środku znalazło się nowe logo Kampanii. Wygląd naszej e-walentynki symbolizować miał dar serca, jakim jest transplantacja, dar serca ludzi, którzy myślą o innych i wyciągają pomocną dłoń do potrzebujących. Chcieliśmy, poprzez ten symboliczny gest pokazać, jak ważne jest działanie tych, którzy podejmują się organizowania i prowadzenia tej społecznej kampanii.

Chcemy w tym miejscu podziękować naszym uczniom, którzy kolejny raz okazali się kreatywni, niezawodni i pamiętający o innych. Dziękujemy też księdzu Krystianowi za organizację tego wydarzenia w naszej szkole.