Organizacja UpNext powstała w Izraelu, zrzesza czołowych przedsiębiorców i liderów biznesu, którzy odnajdują ducha przedsiębiorczości w przygotowaniu nowej generacji do stale zmieniającego się świata, środowiska i jego wyzwań. Upnext to w pełni zintegrowane doradztwo w zakresie projektowania i inżynierii produktów, koncentrujące się na prototypowaniu nowej technologii sprzętowej i przekształcaniu tych prototypów w produkty gotowe do wprowadzenia na rynek. UpNext Education prowadzi program, którego celem jest inspirowanie uczniów gimnazjów, liceów i techników do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań lokalnych oraz globalnych wyzwań. Tworzone są mieszane, wielonarodowe zespoły uczniów ze szkół całego świata, umożliwiana jest im współpraca przy rozwiązywaniu rzeczywistych problemów poprzez tworzenie prawdziwych startupów, w których realizowany jest produkt oraz rozwiązanie wybranego problemu.

W tym roku wyzwaniem jest Covid 19. Uczestnicy programu będą rozwiązywać międzynarodowe problemy związane ze światową pandemią przy wsparciu profesjonalnych mentorów, doradców oraz przedsiębiorców, którzy na ostatnim etapie prac pomogą produktowi dostać się na rzeczywisty, światowy rynek.

Miło nam poinformować, iż uczniowie ZSM – Oskar Carrieri oraz Szymon Staniszewski z klasy 2PT4 przeszli eliminacje, zakwalifikowali się do programu i obecnie znaleźli się już w międzynarodowych drużynach, które zaczną wkrótce zmagania z wyzwaniem. Kolegom gratulujemy, życząc kreatywnych pomysłów.