Międzynarodowy konkurs fotograficzno-filmowy „I live by the Sea” organizowany jest przez Today We Have i został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest przeznaczony dla osób pasjonujących się filmem i fotografią. Kolejne edycje Konkursu dotyczą konkretnego, wyznaczonego przez organizatorów tematu. Tegoroczny konkurs zwracał uwagę na tematy związane z ekologią i negatywnym wpływem człowieka na środowisko. Wzięło w nim udział blisko 100 uczestników z 11 krajów świata. Tym bardziej miło nam poinformować, że uznanie jury konkursu w kategorii „Najlepsze historie” zdobyła praca pod tytułem „Potęga i piękno świata dotknięte niszczącym działaniem człowieka”, autorstwa ucznia klasy 3T3 Mikołaja Miłostana.

Przygotowana przez Mikołaja praca i stworzona do niej historia pozwoliła Mu znaleźć się w ścisłym gronie laureatów Konkursu. Zaprezentowana przez naszego ucznia kompozycja ukazała piękno otaczającej nas przyrody i to w jaki sposób człowiek przyczynia się do jej zanieczyszczenia.

Na uwagę zasługuje fakt, że nagrodzone przez jury projekty zaprezentowane zostaną podczas Światowej Oceanicznej Konferencji ONZ, której termin, w związku z panującą epidemią, przesunięty został na późniejsze miesiące.

Uzyskując tytuł laureata Mikołaj znalazł się w tym gronie wraz z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Litwy i Hiszpanii.

Chcemy w tym miejscu serdecznie pogratulować Mikołajowi i Jego opiekunowi ks. Krystianowi sukcesu i życzyć dalszych osiągnięć. Zachęcamy też tą drogą wszystkich do udziału w konkursowych zmaganiach, tak aby własne pasje móc zaprezentować innym.