Każdego roku w dniu 8 marca przeżywamy Dzień Kobiet, czas w którym podkreślamy rolę kobiety w życiu społecznym oraz jej wielkie znaczenie w życiu rodzinnym. Ten dzień ma jednak charakter symboliczny, bo kobiety powinny być doceniane i otaczane szacunkiem  każdego dnia.

Tradycją naszej szkoły są obchody tego święta. Podobnie było i w tym roku. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowane zostało okolicznościowe spotkanie. Nastrojowa muzyka i słodkości miały sprawić przyjemność wszystkim Paniom z  naszej szkoły. Jednak organizatorzy zadbali o to, by obchody Dnia Kobiet  miały również charakter akcji charytatywnej, dlatego  połączone zostały z realizacją projektu Kampania „Drugie życie”. Każda z naszych uczennic w ramach drobnego upominku otrzymała ołówek w kształcie tulipana, do którego dołączone zostało „Oświadczenie woli”,  będące wyrażeniem dobrowolnej zgody  na pobranie narządów po śmierci. Widzimy zatem, że piękna tradycja stała się jednocześnie szlachetnym gestem serca.

W tym dniu  nie mogliśmy również zapomnieć o żeńskiej części Grona Pedagogicznego. Na dużej przerwie w pokoju nauczycielskim uczniowie przygotowali dla Pań słodki poczęstunek. W rolę profesjonalnych kelnerów wcielili się uczniowie klasy 1GT1. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim, którzy przygotowali obchody tego dnia w naszej szkole – uczniom klas 3T1, 1PT3, 1GT1 i księdzu Krystianowi.