7 stycznia w siedzibie Nowej Ery w Warszawie odbyło się posiedzenie jury, które wyłoniło 60 zwycięskich pomysłów na projekty edukacyjne. Łącznie przyznano 75 grantów finansowych, które pomogą zmienić naukę w przygodę.

Tegoroczna, 10. edycja ogólnopolskiego konkursu okazała się rekordowa pod względem liczby nadesłanych projektów. Nadeszło ich aż 887.

Laureaci konkursu zdobyli nie tylko granty finansowe, dyplomy i półroczne prenumeraty miesięcznika FOCUS dla szkoły, ale też przyczynili się do promocji naszej szkoły, która została wpisana na Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji.

Uczniowie: Witold Rozumek oraz Karol Markiewicz z klasy 4 T1 przygotowali projekt ECO- FIL- POWER – Creative Recycling!

Projekt ten świadczy o ich kreatywności, twórczej odwadze i gotowości do poszukiwania nowych rozwiązań technicznych oraz o poszukiwaniu nowych edukacyjnych ścieżek przez nauczyciela prowadzącego uczniów, którym jest Pani prof. Beata Marciniak.

Uczniowie tworzący projekt zdobyli cenne doświadczenie w kształtowaniu kompetencji – od samodzielnego nabywania wiedzy, poprzez planowanie i organizowanie własnej pracy, współpracę między sobą i nauczycielem oraz ewaluację rezultatu i osiągnięć. Zaproponowany  model pracy „od pomysłu do projektu” to kreatywny proces umożliwiający kształtowanie umiejętności i kompetencji społecznych oraz kluczowych, prowadzący do ogromnego sukcesu uczniów w tym projekcie.

GRATULUJEMY!

Link do wyników konkursu:

https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=5294

Link do galerii zgłoszonych projektów:

https://projektanciedukacji.pl/galeria-projektow-biezacych?=&type=Szko%C5%82a%20ponadpodstawowa&voivodeship=Wielkopolskie&page=1&limit=12&edition=current&