Tradycyjnie już druga niedziela stycznia wiąże się z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia 2020 roku Orkiestra „zagrała” już po raz 28. W tej wielkiej narodowej akcji nie mogło zabraknąć wolontariuszy ze Świerkowej. Uczniowie ZSM po raz kolejny nie zawiedli – kwestowali na ulicach Poznania wraz ze Sztabem Politechniki Poznańskiej.

 Hasło tegorocznego finału to „Wiatr w żagle”, a Orkiestra zagrała „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Pieniądze zbierane były na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W trakcie tegorocznego Finału udało się zebrać na ten cel rekordową sumę 115 mln zł !

 Cieszy nas fakt, że uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, dzielnie zbierając pieniądze do orkiestrowych puszek, po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obojętny los potrzebujących i potrafią poświęcić im swój wolny czas, a działając razem, można zrobić coś naprawdę dobrego.

Jesteśmy z Was dumni !!! Dziękujemy !!!