Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie tłumaczeniowym Translation Master organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickej we Włocławku. Z tym trudnym wyzwaniem zmierzyli się Martyna Bręklwicz z klasy 1GT2, oraz Malgorzata Kieniewicz i Kacper Roszak z klasy 2O3.

Pierwszy etap konkursu odbył się 10 grudnia o godzinie 9.00 w naszej szkole. Zadaniem uczestników było przetłumaczenie fragmentu powieści Jane Austen „Duma i uprzedzenie” z języka angielskiego na język polski oraz dwóch tekstów dotyczących zdrowia i ekonomii z języka polskiego na język angielski. Na wykonanie zadania uczniowie mieli 90 minut. Do 20 lutego otrzymamy informację ze strony organizatorów, które prace zostały uznane za najlepsze. Ich autorzy zostaną zaproszeni do Włocławka na drugi etap konkursu, który odbędzie się 10 marca.