„A cóż to za przerażająco metatekstualny bełkot?” – tak brzmiało pierwsze zdanie tekstu przygotowanego dla uczestników szkolnego konkursu ortograficznego „Orle Pióra 2019”. Tegoroczne dyktando dla uczniów klas pierwszych było wyjątkowo trudne i obfitowało w różnego rodzaju pułapki ortograficzne. Filolożka, zhiperbolizowany, psałterz, Chelsea i mitotwórstwo – to tylko przykłady wyrazów, z których pisownią musieli sobie poradzić uczestnicy dyktanda. Tym większe uznanie należy się uczniom, którzy najlepiej wywiązali się z tego zadania. Oto oni :

I miejsce: Weronika Gatna (1GO4) i Wiktoria Kaczorowska (1GO3)

II miejsce: Patrycja Huzar (1GO4) i Zofia Szymaniak ( 1GO2)

III miejsce: Maksym Piasek (1GT4)  i Mateusz Zaborski (1GT4)

Laureatom gratulujemy sukcesu i dobrej znajomości zasad ortograficznych.