Co roku Sejm Rzeczpospolitej Polski wybiera osoby, którym dany rok będzie dedykowany. Patronami roku 2019 zostali  między innymi Anna  Walentynowicz, wybitna działaczka niepodległościowa Wolnych Związków Zawodowych i współtwórczyni Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” oraz Stanisław Moniuszko,  kompozytor, dyrygent, pedagog, dyrektor Teatru Wielkiego w Warszawie, twórca polskiej opery narodowej.  Z tej okazji  w Zespole Szkół Mechanicznych im. KEN  został przeprowadzony konkurs plastyczny, mający na celu przedstawić portrety tych znakomitych postaci. Zapisały się one w historii naszej ojczyzny jako osoby, które wniosły duży wkład w rozwój kultury i życia społecznego.

Prace nagrodzonych uczniów mogliśmy podziwiać w holu szkoły w budynku A.

Do konkursu przystąpiło wielu uczniów, a nagrody otrzymali:

Justyna Tyma -1GO1

Jagoda Domagalska – 1GO2,

Wiktoria Wasiak – 1GO3

Małgorzata Kieniewicz – 2O3

Daria Turostowska – 2O3

Daria Kosiba – 2O3

Weronika Bylińska – 2O3

Nicole Jasiak – 2O3

Laureatom gratulujemy!!!