Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym składamy sobie życzenia i obdarowujemy prezentami. Uczniowie klasy 1PO2 postanowili, że zrezygnują z robienia sobie upominków i przeznaczą pieniądze na inny cel.Zdecydowali wspomóc schronisko dla zwierząt mieszczące się w Poznaniu przy ulicy Bukowskiej. Skontaktowali się z tą placówką, żeby dowiedzieć się jakie są jej potrzeby. Sprawnie przeprowadzona zbiórka pieniędzy pozwoliła na zakup ponad 50 kilogramów karmy dla zwierząt. 17 grudnia z takim świątecznym prezentem dla psiaków odwiedzili schronisko.

 Inicjatywa uczniów klasy 1PO2 wpisuje się w szeroki zakres różnych akcji wolontariackich, z których znana jest nasza szkoła. Ich postawa cieszy tym bardziej, że akcja zainicjowana była przez uczniów i świadczy o tym, że nie jest im obojętny los naszych czworonożnych przyjaciół.