W dniu 15.11.2019 r. odbyła się pierwsza runda rozgrywek Poznańskiej Ligii Debat. Do debat zakwalifikowały się Dryżyny z: I LO, II LO, III LO, IV LO, V LO, Liceum Św. Marii Magdaleny, VII LO, XII LO, XVI LO, XXV LO, XXXVIII LO, Liceum Mistrzostwa Sportowego, Zespół Szkół Ekonomicznych, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia. W tym  gronie szkół  znalazła się  również nasza szkoła.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie:

  1. Małgorzata Bela- kl. 3O4
  2. Dominik Siejak- kl. 3O4
  3. Mikołaj Fischbach- kl. 4T4
  4. Karol Sar- kl. 4T4
  5. Mikołaj Wadowiec- kl. 2T2
  6. Przemysław Opala- kl.2O2
  7. Dariusz Puchalski –kl. 2O2
  8. Oskar Drywa- kl. 2O2

stanęła  w tej rundzie do debaty z XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym w temacie:

„Wprowadzenie  tzw. dochodu należnego nie zrównoważy negatywnych skutków społecznych dalszej automatyzacji i robotyzacji produkcji”.

Opiekunami merytorycznymi uczniów są Pani prof. Beata Marciniak i Pani prof. Violetta Lenarczyk.

Systematyczne kształtowanie kompetencji społecznych tj.  umiejętności wypowiedzi na temat , argumentowania, wyciągania wniosków, rozumowania przyczynowo-skutkowego – poprzez udział w takich przedsięwzięciach powoduje wzrost tych kompetencji i systematycznie przygotowuje uczniów do zajmowania stanowiska z użyciem argumentów oraz kultury wypowiedzi w szacunku dla innych uczestników debaty, negocjacji czy rozmów.

Następne starcie odbędzie się w dniu 15 grudnia 2019 r. Życzymy uczniom powodzenia w kolejnych rundach debat.

POZNAŃSKA LIGA DEBAT:

https://www.facebook.com/events/2399881673443684/permalink/2430931117005406/