16.10.2019r. uczniowie klas 1GO1 i 1GO4 wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów. Odbyło się ono w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. W ramach zajęć nasi kadeci poznali zasady posługiwania się ISOPS ( maski p.gaz. i OP1) oraz rozkładania i składania karabinka szturmowego Beryl.  Mieli także okazję strzelać z karabinka pneumatycznego. Szkolenie obejmowało również naukę opatrywania złamanych kończyn, ran ciętych i postrzałowych oraz naukę  resuscytacji z wykorzystaniem przyrządów treningowych. Uczniowie ćwiczyli umiejętność musztry zespołowej ( wykonywania zbiórek w szeregu i dwuszeregu ). Musieli także pokonać tor przeszkód.

Podczas pobytu w Krzesinach młodzież miała okazję poznać tę bazę szkoleniową. Uczniowie zwiedzili  hangar z samolotem F-16. Zaprezentowano im również indywidualne ratunkowe wyposażenie pilota F-16. Młodzież obejrzała także ekspozycję historycznych samolotów wojskowych.