W dniu 20 września 2019, uczennice klas policyjnych, uczestniczyły w spotkaniu organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji. Temat spotkania poświęcony był zwierzętom pracującym w służbach mundurowych,  od Policji, Straży Pożarnej i Służby Więziennej po jednostki ratownicze takie jak TOPR, GOPR czy WOPR.

Podczas pierwszej części spotkania przedstawiona została specyfika pracy ze zwierzętami. Psy i konie, które najczęściej możemy spotkać na służbie, pełnię rozmaite funkcję. Dbają o nasze bezpieczeństwo, wspierają działania ratownicze, patrolują trudne do pokonanie tereny,  uczestniczą podczas pracy kryminalistyków, pełnią funkcję reprezentacyjną i wiele innych.

Na zakończenie spotkania, organizatorzy przewidzieli krótki pokaz psich umiejętności, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów.