Dnia drugiego września 2019 roku w Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystości na boisku szkolnym zostały rozbite na dwie części: o godzinie 8:00 p. Dyrektor Małgorzata Nawojczyk spotkała się z klasami kontynuującymi naukę w naszej szkole, a pierwszoklasiści pojawili się o godzinie 9:30. Oficjalną część rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu Polski.

Co zaznaczyła p. Dyrektor, będzie to wyjątkowy rok. Wypoczęci po wakacjach uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły stają wobec dużego wyzwania. Do społeczności uczniowskiej dołączyło ponad 600 nowych koleżanek i kolegów zebranych w 19 nowych klasach. Absolwenci klas VIII szkół podstawowych oraz gimnazjów zostali ciepło przywitani, Dyrekcja zapewniła o pełnym wsparciu na nowym etapie edukacji, wyrażając wiarę w to, że starsi koledzy staną się dla pierwszoklasistów podporą a często też wzorem do naśladowania, iż zainspirują młodszych do podejmowania ciekawych wyzwań oraz do aktywnego uczestniczenia w szkolnych przedsięwzięciach. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak dużą wagę musimy przyłożyć do bezpiecznych, inspirujących okoliczności do nauki.

Powitaliśmy jednak nie tylko uczniów złaknionych wiedzy, ale także niemal 30 nowych członków grona pedagogicznego oraz powołaną na stanowisko trzeciej wicedyrektor Katarzynę Rutkiewicz-Nadstawską. Pani Dyrektor Nawojczyk zwróciła się do rodziców o owocną współpracę i przypomniała wszystkim, że podczas letnich wakacji nasza szkoła w dalszym ciągu zmieniała swoje oblicze – wyremontowano kolejne klasopracownie, w których pojawił się nowy sprzęt oraz pomoce dydaktyczne, ukończono rozpoczęty jeszcze w zeszłym roku remont budynku A.  

Kolejne wyzwania roku szkolnego z pewnością przyczynią się do rozwoju osobistego i zawodowego uczniów, a pomocą w tym służyć mogą różnorakie organizacje funkcjonujące w szkole takie jak samorząd uczniowski, spółdzielnia Vzór lub wolontariat. 

Inaugurację roku szkolnego 2019/2020 zakończyliśmy uroczystym wspomnieniem 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej poprzez minutę ciszy. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

Do zobaczenia w szkole!