Pomysłów na przeżywanie obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka jest z pewnością wiele, ich sensem i celem jest jednak zawsze podkreślenie wagi tego dnia i wielkiej roli dziecka dla funkcjonowania każdego społeczeństwa. Myśląc w tym właśnie duchu również nasza szkoła na czele z jej Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Kołem Wolontariatu  3 czerwca zorganizowała obchody tego święta. Korzystając z pięknej pogody tematyczny event został zorganizowany na boisku szkolnym.

Tegoroczny Dzień Dziecka w murach ZSM miał jednak charakter szczególny. Został on pomyślany tak, aby bawiąc, jednocześnie uczył. Było to możliwe dzięki realizacji projektu Funduszu Samorządów Uczniowskich, dzięki któremu zakupiony został specjalistyczny sprzęt do nauki przedmiotu edukacja pożarnicza. Został on wykorzystany do realizacji wielu konkurencji. Zakres wspólnej zabawy rozszerzyliśmy także o ćwiczenia  z wykorzystaniem sprzętu, który przywieziony został przez strażaków z OSP. Dla naszej młodzieży dzień ten oprócz dobrej rozrywki  miał charakter ściśle edukacyjny. Uczestnicy konkurencji zdobywali bowiem praktyczną wiedzę na temat ratowania życia i zdrowia innych oraz właściwej reakcji na tak zwane sytuacje trudne i kryzysowe.

Pamiętaliśmy jednak również tego dnia o słodkich podarunkach dla uczestników.

W trakcie imprezy  nie zapomnieliśmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Zbieraliśmy bowiem podpisy pod własnoręcznie wykonaną kartką, która dołączona zostanie do upominku ofiarowanego z okazji Dnia Dziecka  osobie cierpiącej na chorobę nowotworową.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować wszystkim uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie tego dnia oraz ich opiekunom: Pani Annie Dostatniej, Panu Piotrowi Gładyszowi i Księdzu Krystianowi. Podziękowania należą się także  strażakom z OSP, którzy włączyli się w organizację  tego święta.