Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach i warsztatach organizowanych na UAM w ramach XVII Dni Turystyki. Młodzież z klas 2O1 i 2O4 wysłuchała wykładu na temat Andów i uwarunkowań geograficznych Ameryki Południowej, wysłuchała także prelekcji o skałach i meteorytach zgromadzonych w Muzeum Ziemi.Ciekawych informacji na temat sztuki przetrwania w różnych, często ekstremalnych warunkach, dostarczył młodzieży udział w warsztatach Survival Tandemowe TripLove.Wiele emocji budził też pobyt w Escape Room, gdzie uczniowie rozwiązywali różnorodne geograficzno-podróżnicze zadania. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także ściana wspinaczkowa, na której kilkoro uczniów kolejno usiłowało „zdobyć szczyt”, a udało się to uczennicy 2O1.

Udział w festiwalu nie tylko poszerzył wiedzę uczniów o najodleglejszych zakątkach świata, ale też dostarczył niezapomnianych wrażeń i być może rozbudził w nich pasję do podróżowania.