Z radością informujemy, że nasza uczennica, Olga Augustyniak zakwalifikowała się do finału II Ogólnopolskiego Konkursu Translation Master organizowanego przez III Liceum im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Jej praca konkursowa znalazła się jako jedna z 10 najlepszych. 

W ramach I etapu konkursu uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć trzy krótkie teksty- dwa z języka polskiego na język angielski oraz jeden z języka angielskiego na język polski.

Celem konkursu jest rozwijanie motywacji do doskonalenia znajomości języka angielskiego, poszerzanie swoich umiejętności językowych w zakresie interpretacji i tłumaczenia tekstów, popularyzowanie wiedzy i umiejętności związanych z funkcjonowaniem struktur leksykalno-gramatycznych.

Trzymamy kciuki w finale, który odbędzie się już 14 marca w LO we Włocławku!