Trzeciego marca o godzinie 10:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się Targi Edukacyjne. Przez trzy dni przez nasze stoiska przewinęły się tłumy uczniów szukających szkoły, w której postawią kolejny krok w swojej edukacji.

Stoisko technikum i szkoły branżowej zawierało takie atrakcje jak mini-winda, przykład schematu oświetlenia w domu, a także stanowisko mechatroniczne – układ siłowników kierowanych sterownikiem PLC – i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem u dorosłych, młodzieży szkolnej a nawet u najmłodszych. Nie można zapomnieć o innym elemencie pokazu a mianowicie o stanowisku klasy optycznej do badania wzroku, do którego co rusz ktoś podchodził, żeby wykonać darmowe badanie lub w specjalnym urządzeniu wyczyścić okulary. Z kolei stanowisko licealne przykuwało wzrok mundurami, możliwościami rozwoju w klasach policyjnej oraz sportowo-obronnej. W całe wydarzenie zaangażowała się znaczna część uczniów i nauczycieli naszej szkoły – opowiadali o szkole, rozdawali ulotki i godnie reprezentowali ZSM.

Mamy nadzieję, że tegoroczne Targi Edukacyjne wzbogacą nas nie tylko o doświadczenie promocyjne, ale także fantastycznych uczniów, którzy od września zaczną razem z nami współtworzyć naszą społeczność.