Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki!

Debaty oksfordzkie są formą dyskusji, w której liczy się spójność drużyny podczas prezentowania wylosowanej tezy oraz autoprezentacja poszczególnych mówców, oceniane przez sędziów. Wydział Socjologii UAM w tej rundzie rozgrywek przygotował temat „Miasto Poznań nie powinno wydawać publicznych pieniędzy na rewitalizację historycznych dzielnic Poznania”. Tym razem przyszło nam zmierzyć się z drużyną III LO. Mieliśmy wiele argumentów zdobytych podczas studiowania dokumentów, zgłębiania faktów oraz działań alternatywnych np. wizyty w Urzędzie Miasta na spotkaniu z v-ce dyr. Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta panią Katarzyną Parysek-Kasprzyk – bardzo dziękujemy za pomoc.

Drużyna w składzie: Jakub Koczorowski – kl.3O2, Wiktoria Tyklewicz – kl.3O1, Maciej Mitulski – kl. 3O2, Aleksandra Mankus – kl.4T2 oraz Małgorzata Bela – kl. 2O4, Jakub Słowik – kl.4T2 pokonali drużynę III LO. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z ogłoszenia wyników J

Finał Poznańskiej Ligi Debat w marcu na Wydziale Historii UAM.