26 stycznia, w setną rocznicę złożenia przysięgi wojskowej Armii Wielkopolskiej na placu Wolności w Poznaniu 240 żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej powtórzyło jej słowa w tym samym miejscu. W obecności władz, żołnierzy, a także rodzin ślubowali służbę Rzeczypospolitej Polskiej, obronę jej niepodległości i granic. Wśród ochotników znaleźli się także uczniowie ZSM – kadeci z klasy 3O2 – Natalia Bauman, Maria Kudlińska, Jakub Kliege, Dawid Mikołajczyk, Mikołaj Skrzypczak oraz Kacper Stachowiak. Żołnierze składający przysięgę zasilą dwa bataliony – w Lesznie i Śremie. Wcześniej kadeci ukończyli intensywne szkolenie poligonowe. Jak oświadczył Jakub Kliege  „szkolenie było bardzo ciężkie, ale daliśmy radę”. Tym większe słowa uznania należą się naszym ochotnikom, którzy godnie zaprezentowali ZSM im. KEN w Poznaniu.