„Bo coś w szaleństwach jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu(L. Staff)

12 stycznia 2019 o godz. 19.00 uroczystym polonezem rozpoczął się Bal Studniówkowy Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu. W tym roku ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w Hotelu Novotel w Poznaniu. Był to ważny, pełen wzruszeń wieczór. Pani Dyrektor dr Małgorzata Nawojczyk w swoim wystąpieniu życzyła młodzieży wspaniałej zabawy, dokonując tym samym uroczystego otwarcia Studniówki. Maturzyści z nostalgią wspominając początki nauki w naszej szkole, uświadomili sobie, że są już na ostatnim etapie drogi w dorosłość, a ten najważniejszy dla nich egzamin już za 100 dni. Bukietami kwiatów podziękowali dyrekcji, swoim wychowawcom i nauczycielom za ich cierpliwość, wyrozumiałość i wspólnie spędzone lata. Bardzo dużo radości wszystkim gościom sprawiła przygotowana przez maturzystów niespodzianka – fotorelacja każdej klasy ze wspólnie spędzonych chwil. I tak w atmosferze wspomnień i tanecznej zabawy upłynęła nam ta piękna noc. Po wspaniałej zabawie studniówkowej pozostaje nam tylko życzyć, aby egzamin maturalny był równie udany.

Drodzy Maturzyści, trzymamy kciuki, powodzenia!

Relacja Głosu Wielkopolskiego