„Pomaganie jest dziecinnie proste” – tak w tym roku brzmiało hasło 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia 2019 młodzież naszej szkoły znowu stanęła na wysokości zadania i przyłączyła się do tej wielkiej społecznej zbiórki. Wolontariusze ZSM we współpracy ze Sztabem Politechniki Poznańskiej, rozgrzewając gorącymi sercami oraz niesłabnącym entuzjazmem nieprzyjazną zimową aurę, dzielnie wspierali tegoroczny Finał WOŚP.

Celem tegorocznego Finału było pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki  z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W trakcie tegorocznego Finału udało się zebrać na ten cel aż             92 mln zł !

Cieszy nas fakt, że uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, dzielnie zbierając pieniądze do orkiestrowych puszek, po raz kolejny  udowodnili, że nie jest im obojętny los potrzebujących i potrafią poświęcić im swój wolny czas, a działając razem, można zrobić coś naprawdę dobrego.

Jesteśmy z Was dumni!!! Dziękujemy!!!