Wigilia i Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z ciepłem rodzinnego domu, życzliwością, wspólnym świętowaniem. Składamy sobie życzenia, dzielimy się opłatkiem. Te doświadczenia są naszym udziałem od wczesnych lat dziecięcych. Pełen dobra czas sprawia, że stajemy się dla siebie lepsi. Dobrze, że tak jest! Prawdziwym sprawdzianem naszego człowieczeństwa są jednak takie czyny, które mają głęboki sens i nie są tylko czynami okolicznościowymi. Dlatego z ogromną radością zawiadamiamy, iż wolontariusze naszego Zespołu Szkół, którzy od kilku lat niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym, uwieńczyli bieżący rok swojej działalności udziałem (już po raz kolejny) w Wigilii Miejskiej, zorganizowanej przez Urząd Miasta i Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

 W dniu 24 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich prawie dwa tysiące osób zasiadło do stołów, by przeżyć wyjątkowe Spotkanie. Nie zabrakło tradycyjnych, świątecznych potraw i wspólnego kolędowania. Wydarzenie to w dużej mierze realizowane jest dzięki ogromnej pracy rzeszy wolontariuszy uczących się w poznańskich i podpoznańskich szkołach, którzy przygotowują Wieczerzę, a także służą ubogim i bezdomnym Miasta. W tym roku potrzebujących wspierało 400 wolontariuszy, spośród których 180-osobowa grupa to uczniowie z naszej szkoły. Nie o liczby tu jednak chodzi. Przecież każdy z tych młodych ludzi pokazuje, jak ważny jest dla niego drugi człowiek – ubogi, bezdomny, samotny.

 Bardzo dziękujemy Wam, drodzy wolontariusze ze Świerkowej za zaangażowanie, empatię, szlachetną wrażliwość. Życzymy, aby owe wartości wciąż były Wam bliskie i aby nigdy nie zabrakło wytrwałości oraz wiary w to, co robicie. Dziękujemy także nauczycielom: Paniom Paulinie Michalak-Piotrowskiej i Katarzynie Smulskiej, Panom Wiktorowi Bartoszewskiemu, Krzysztofowi Śródeckiemu, Andrzejowi Kaźmierczakowi i Księdzu Krystianowi za rzetelną opiekę.

Poniżej linki do wydarzenia:

wtk.pl

gloswielkopolski.pl

www.tvn24.pl

archpoznan.pl

www.codziennypoznan.pl

www.wigiliacaritas.pl

poznan.tvp.pl

poznan.naszemiasto.pl

www.facebook.com/zsken