24 listopada 2018r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – rola Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Głównym celem konkursu było poznanie dróg narodu polskiego do niepodległości, ukazanie znaczenia Bitwy Warszawskiej dla Europy i świata oraz przedstawienie poglądów elit politycznych, dotyczących niepodległości Polski.

Do konkursu przystąpiły aż 843 szkoły z całej Polski, w tym 285 ponadgimnazjalne, natomiast Centralna Komisja Konkursowa wyłoniła 9 najlepszych prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

I miejsce zdobyła praca Mateusza Kubiaka z klasy 4T1, natomiast II miejsce zajęli Kacper Ławniczak i Patryk Zadroga z klasy 3T3. Opiekunami uczniów były pani profesor Beata Marciniak i pani profesor Violetta Lenarczyk.

Niezwykle cieszy sukces uczniów naszej szkoły, którzy zajęli prawie całe podium dla szkół ponadgimnazjalnych i otrzymali nagrody od Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Marszałka Sejmu i Senatu oraz Szefa Sztabu Generalnego WP. Wyjątkowo ciepłe słowa i gratulacje nasi finaliści usłyszeli od Prezydenta Miasta Poznania pana Mariusza Wiśniewskiego, który nie ukrywał radości, iż wśród zwycięzców znalazła się również szkoła ponadgimnazjalna z Poznania.

Raz jeszcze bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu!!!