W czwartkowe, listopadowe przedpołudnie poprzedzające dzień, w którym w placówkach oświatowych obchodzona była rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości hol pierwszego piętra naszej szkoły wypełnił się uczniami, którzy włączyli się w samorządowo-wolontaryjną akcję pod hasłem „Rogaliki dla Michałka”. Dostarczone przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej słodkie wypieki w Poznaniu kojarzone są z wolontaryjną postawą Świętego Marcina, więc poprzez zakup rogali chcieliśmy  pomóc małemu, ośmioletniemu Michałowi, który walczy z chorobą nowotworową. Pozyskane środki przekazane zostaną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej rodzicom małego Michała i pomogą w jego leczeniu. Uczestnicząc w  wydarzeniu młodzież udowodniła, jak ważny jest dla niej los chorych dzieci. Dziękujemy wszystkim uczniom i organizatorom  akcji za wsparcie leczenia Michała. Podziękowania kierujemy również w stronę opiekunów: Pani Anny Dostatniej, Barbary Zajączkowskiej, Jagody Gębskiej, Marzeny Olejniczak, Pana Adriana Ksyckiego i Księdza Krystiana.