W dniu 18 października w Zamku w podleszczyńskiej Rydzynie odbyła się doniosła uroczystość. Przy udziale licznie zaproszonych gości miało miejsce wręczenie nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, dla wybranych wcześniej nauczycieli.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystość ta nabrała również wymiaru patriotycznego. Zebrani mieli bowiem okazję wysłuchania prelekcji na temat odzyskania przez nasz Naród wolności.

Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest formą dostrzeżenia przez Niego tych nauczycieli, którzy wyróżniają się oddaniem i troską o skuteczny, mądry proces dydaktyczno-wychowawczy prowadzony dla dobra powierzonych uczniów. Miło nam w tym miejscu poinformować, że wśród osób nagrodzonych znalazło się dwóch nauczycieli naszej szkoły: Pani Wicedyrektor Lidia Torzewska-Kulas i ks. Krystian Gramza.

Osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych skutecznych oddziaływań służących dobru i rozwojowi naszych uczniów.